banner seokod.pl

Kurs sternika morskiego - Water Adventure

Dodano: 2 lata 4 miesiące temu
Żeglarstwo to cudowna pasja, która niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji i przygód. Człowiek, woda i dzika przyroda, albo wielodniowy wyjazd po jeziorze w gronie znajomych. Brzmi dobrze, ale w praktyce, aby zrealizować takie marzenia, należy najpierw poszukać kogoś, kto posiada patent żeglarski, a nie jest to zazwyczaj proste. Jednak jest też inny, lepszy sposób, samemu można zrobić kurs żeglarski. To rozwiązanie bardziej ambitne, ale za to, już nigdy nie będzie potrzeby główkować, w jaki sposób wyruszyć na wymarzone wakacje na morzu lub jeziorze. Umozliwia całkowitą niezależność. Można swobodnie zwiedzać wodną przestrzeń z daleka od natłoku ludzi i napięć.
Kursy żeglarskie oferuje sporo ośrodków, aby dostać się na taki kurs, nie potrzeba wyjątkowych predyspozycji fizycznych, ani umiejętności. Przygodę z żeglarstwem można zapoczątkować w dowolnym wieku, należy jedynie mieć ukończony 14 rok życia. Dysponując patentem żeglarskim, można wypożyczyć jacht i bez ograniczeń wypływać na wody śródlądowe oraz w zależności od stopnia, również morskie.
Istnieje kilka rodzajów kursów, stacjonarne i weekendowe, a także obozy na których zdobywa się przygotowanie potrzebne potem na egzaminie. Aby ukończyć kurs i sprawnie zdać egzamin, wymagana jest wiedza praktyczna, umiejętności nabrane podczas trwania kursu, oraz wiedza teoretyczna z wybranych dziedzin.
W Polsce mamy trzy stopnie uprawnień żeglarskich: żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski i kapitan jachtowy.

Podobne wpisy

Komentarze

Kurs sternika morskiego - Water Adventure
Adres strony:
Wyświetleń:
177
Wizyt:
95
Kliknięć:
0